ERGENEKON SAYFASI

ULKUCU HAREKET

TURKES'TEN MEKTUP

SAHTE TURKCULER

MISAFIR DEFTERI

PERINCEK TURKCULERI

AVRASYA STRATEJISI

STRATEJI SITELERI

ERGENEKON HABERLERI

KOMPLO HABERLER

KOMPLOSUZ HABERLER

AVRASYA STRATEJISI MI, TRUVA ATI MI?

AVRASYA STRATEJISI'NIN BABASI BREZINSKI...
Milliyetcilik ve Ulusalcilik durtuleriyle, bagimsiz bir Avrasya kurmaya calisanlarin pek farkinda olmadiklari bir husus var. Avrasya Stratejisi tezinin asil fikir babası ABD'li meshur guvenlik danismani (stratejist) Zbigniew Brzezinski. Amerika'nin güvenliginin(!) tehlikeye girme ihtimaline karsi gelecekte sekillenebilecek yeni olusumlar hakkinda ongorude bulunuyor. Böylece onceden tedbirini alip, yonlendirmeyi esas aliyor.


Türkiye merkezli bir dunya nicin hayal olsun?
TURKIYE'NIN ULUSLARARASI ILISKILERI HAKKINDA DIS ISLERI BAKANLIGI'NIN BILGI NOTLARI'na yukardaki resmin uzerinden ulasabilirsiniz.
  ERGENEKON HAKKINDAKI BIR RAPOR'DAN: SOYLEYENE DEGIL SOYLETENE BAK
"Süper Güç, ülkemizde köklü temellere dayanan ve sağlıklı biçimde gelişen milliyetçi (aynı zamanda tarih ve maneviyat bilinciyle donanmış) genç ve dinamik kadroların kendi egemenliklerini ikinci plana itebileceğinden endişe etmektedir. Bunun için, en rahat ajite edilebilecek gruplar üzerinden ekstremist savları gündeme taşımaktadır. Bu sesi gür fakat içi kof oluşumun bayraktarlığını yaptığı(!) haraket tam hedefe vardığını sandığı anda pimi çekilerek, patlatılacaktır. Böylece,artık bundan sonra benzeri şekilde yola koyulacakların
önüne kolay kolay yıkılmayacak bir şüphe duvarı örülmüş olacaktır. Söylemine pek itiraz edemeyeceğimiz, ancak söyleyenlere de güvenemediğimiz bu grup, kendileri
farkında olmasa da aslında, savaştıklarını sandıkları düşmanın maşasıdır."

SULTAN GALIYEF'IN RUH CAGIRMA SEANSI!
Ergenekon adıyla yapılanan oluşumu savunanların kimlikleri, bu oluşumun Truva Atı'na dönüşme ihtimalini güçlendiriyor.
Milliyetçi/Ulusal düşünceyi savunduğunu iddia eden bu kişiler geçmişleri itibarıyla net ve açık değiller. Konjektüre göre ideoloji değiştirmeyi huy haline dönüştürmüş ekiplerle, uzun boylu bir proje ne kadar yürüyebilir?
Bu ekibin bariz özellikleri:
Kendilerine tarihi dayanak olarak "Tatar Bolşeviği" Sultan Galiyef'i örnek almalari. Atilla İlhan, "Sultan Galiyef- Avrasya'da Dolaşan Hayalet" isimli yeni bir kitap çıkararak bunu tartışmaya açtı.
Bazı Türkçü/Turancı dergilerimizde yöneticilik ve yazarlık yapan Arslan Bulut ise, "Türkçü-Devrimci Diyaloğu" başlıklı kitap çıkarmıştır.(KAYNAK YAYINEVİ'nden!)Kitap, Arslan Bulut'un İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Şair-Yazar Attila İlhan'la, 'Türkçülük ve devrimcilik' konularında yaptığı röportajlardan ibaret.

AVRASYA TEZININ GERCEK BABASI: BRZEZINSKI


BREZINSKI'NIN GORUSLERI(INGILIZCE)


HEM TARIKATCI, HEM TURKCU HEM AYDINLIKCI
Emekli Tank Albay Hüseyin Mümtaz'ın önde göründüğü grup, Aydınlık Gazetesi (solcu!), Yeni Hayat Dergisi (Türkçü), Yeni Mesaj Gazetesi (Kadiri Tarikatı) ve bazı Atatürkçü Düşünce Dernekleri ve bunların yayın organları çevresinde örgütleniyor.
Yeni Hayat ve Aydınlık dergileri sayfalarını birbirlerine açtı. Birlikte paneller düzenlediler. Son zamanlarda yanlarına Azerilerin profesör ünvanı verdigi ama YOK'un nedense kabul etmedigi
Kadiri Şeyhi Prof. Haydar Baş'ı (Yeni Mesaj Gazetesi - Meltem TV) da aldılar. Baş'a destek verenler arasında, geçmişi tam bir muamma olan (yabancı yayınların Türkiye temsilciliğini yapan eski solcu yeni teoloji uzmanı) yazar Aytunç Altındal da bulunmaktadır.
Yazar Arslan Bulut ise, Hüseyin Mümtaz'ın basın camiasındaki tıpkı basımı olarak düşünülebilir.
Daha fazla bilgi icin "Perincek'in Turkculeri" sayfamiza bakin."


TURK ISRAIL ILISKILERINDE KILIT LOBI: JINSA
28 Subat surecinden sonra yildizi sonse de JINSA hala Turkiye acisindan onemli bir kurum. Jewish Institute for National Security Affairs (JINSA) kendisini "a non-profit, non-partisan" fayda gutmeyen egitim maksatli bir ulusal guvenlik kurumu olarak tanitiyor. ABD ve Israil arasinda stratejik isbirligine vurgu yapan Kurum, Org. Cevik Bir'le yakin iliskisi ile Turk kamuoyunda tanindi. Bir'e ustun hizmet odulu verdi.
28 Subat'in perde arkasindaki dis mihraklardan birisi olan JINSA, Turk-Israil yakinlasmasini kendi basarisi olarak takdim ediyor