---------------------------------REKLAMLARLA ILGIMIZ YOKTUR---------------------- PERINCEK TURKCULERI

ERGENEKON SAYFASI

ÜLKÜCÜ HAREKET

TÜRKEŞ'TEN MEKTUP

SAHTE TÜRKÇÜLER

MİSAFİR DEFTERI

PERİNÇEK TÜRKÇÜLERİ

AVRASYA STRATEJİSİ

STRATEJİ SİTELERİ

ERGENEKON HABERLERI

KOMPLO HABERLER

KOMPLOSUZ HABERLER

PERİNÇEK'İN TÜRKÇÜLERİ

Sayfamız yenilenme aşamasındadır
PERİNÇEKGİLLER'İN MİLLİYETÇİ - ULUSALCI - TARİKATÇI SAÇAYAĞI ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE BOL BOL GÜNDEME GELECEK...

MAOCU - TÜRKÇÜ - TARİKATÇI - KEMALİST İTTİFAKI
ERGENEKON YİNE YANLIŞ ELLERDE!
Ergenekon ideali tekrar hayata geçirilmeye çalışılırken, bu oluşumun bağlanacağı üst kurum konusu muallakta kaldı.
"Adını ben verdim/ Yaşını Allah versin" demekle olmayacağı anlaşılan Ergenekon'un, ABD güdümlu eski "derin devlet"in devamı mı olacağı, yoksa tamaman milliyetçi/ulusalcı yeni bir kimlikle mi kurulacağı konusundaki belirsizlik sürüyor.
Her ne kadar bağımsızlık teziyle kurulsa ve Avrasya heveslilerini heyecanlandırsa da, kazın ayağı göründüğü gibi değil.
Ergenekon'un operasyon timinin başında başbakanlık danışmanlığı da yapan meşhur bir istihbaratçı var. Bugünlerde Mikdat Alpay'ı da yeni oluşuma pazarlama gayretlerinin sürdüğünü duyuyoruz.
Ergenekon'un siyasi kanadı ise MAOCU-TÜRKÇÜ-TARİKATÇI kimliklerine bürünen kesimlerin birbirlerine tutkallanması tavsayınca kendisini daha net ortaya koyacak.
YENI ERGENEKON'UN TARIHÇESI
Önce Yeni Hayat ve Aydınlık sayfalarını birbirlerine açarak paslaşmaya başladı. Ardından birlikte paneller düzenlediler. Son safhada yanlarına Azerbaycan'dan profesörlük ünvanlı Kadiri Şeyhi Haydar Baş'ı da aldılar.
Fikir babalığını Atilla İlhan'ın yaptığı oluşumun operasyonel komutanı; Emekli albay Hüseyin Mümtaz. Mümtaz, YENI MESAJ'daki köşesinde söyle buyuruyor:
"Aynı TBMM hükümetinin Kurtuluş Savaşı esnasında Kuvayı Milliye’yi canlandırmak için Anadolu’ya gönderdiği -İrşad Heyetleri- gibi..Yeni Mesaj - Meltem TV ekibine, Yeni Hayat’a, Aydınlıkçılar’a, Hürriyet’ten Mümtaz Soysal, Cumhuriyet’ten Erol Manisalı’ya ve açıktan olmasa da - askere - büyük görev düşüyor.."
ERGENEKON'UN ALFABESİ
Ergenekon'un dayandigi ana tezler;
Ulusal Bağımsızlık, IMF karşıtlığı (hatta AB muhalifliği), Anti- Amerikancılık, Amerika'nın dışlandığı bir Avrasya Stratejisi, Yeniden Kuva-yı Milliye hareketi... çercevesindedir.
Atatürkçü Düşünce dernekleri, ve eski Marxist organizasyonlarla içli dışlı çalışan bu grup, kimi zaman da Alevilik'i yalnızca bir kültür olarak yutturmaya çabalayan "ateist fakat mezhepçi" bazı derneklerle de işbirliği yürütmektedir.
(devam edecek)KURT OYNAŞTA TÜRK YASTA!